X jubileuszowa konferencja
8-10 października 2018, Hotel Gołębiowski w Wiśle
Polski cement

EN

PolecamyKONKURS POWER CONCRETE


Zadaniem konkursowym trzeciej edycji było:
WYKONANIE BETONU CEMENTOWEGO CHARAKTERYZUJĄCEGO SIĘ MAKSYMALNYM STOSUNKIEM WYTRZYMAŁOŚCI NA ROZCIĄGANIE PRZY ROZŁUPYWANIU DO WYTRZYMAŁOŚCI NA ŚCISKANIE.

W eliminacjach konkursu Power Concrete wzięło udział 25 zespołów projektowych, a w finale w Wiśle – 5. Emocjonującą walkę o zwycięstwo śledziło 850 osób podczas kolacji powitalnej

WYNIKI KONKURSU:
1. Krzysztof Wrzecion,  Jakub Augustyn, Przemysław Pudlik, Arkadiusz Smętek – Mapei Polska Sp. z o.o. (Stosunek średniej wytrzymałości na rozciąganie przy rozłupywaniu do średniej wytrzymałości na ściskanie wyniósł 0,278)
2. Damian Dziuk, Marzena Dziewic, Kamil Gębusia, Artur Golda – Centrum Technologiczne Betotech z Dąbrowy Górniczej (Stosunek średniej wytrzymałości na rozciąganie przy rozłupywaniu do średniej wytrzymałości na ściskanie wyniósł 0,243)
3. Patryk Ślęczka, Mateusz Bek, Przemysław Jelonkiewicz, Maciej Foder – Cemex Polska, Zespół Jakości i Technologii Betonu w Krakowie (Stosunek średniej wytrzymałości na rozciąganie przy rozłupywaniu do średniej wytrzymałości na ściskanie wyniósł 0,208)
4. Paweł Madej, Adrian Sowa, Wiesław Kwiecień i Jacek Nieckarz – Lafarge Cement, Centrum Badania Betonów Małogoszcz (Stosunek średniej wytrzymałości na rozciąganie przy rozłupywaniu do średniej wytrzymałości na ściskanie wyniósł 0,202)
5. Cyprian Pełczyński, Piotr Wołoszynek, Damian Klamka, Marcin Galusek, Andrzej Jastrzębski – Stachema Polska ze Świdnika (Stosunek średniej wytrzymałości na rozciąganie przy rozłupywaniu do średniej wytrzymałości na ściskanie wyniósł 0,156)

Finaliści konkursu Power Concrete 2014 z jurorami i organizatorami

JURY KONKURSU:
Przewodniczący - prof. Jacek Śliwiński, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Krakowska
dr inż. Grzegorz Bajorek – Centrum Technologiczne Budownictwa przy Politechnice Rzeszowskiej
dr inż. Artur Łagosz – Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Akademia Górniczo-Hutnicza
dr inż. Maciej Gruszczyński – Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
mgr inż. Zbigniew Pilch – Stowarzyszenie Producentów Cementu